Parfémy Oscar de la Renta

Oscar de la Renta se narodil v roce 1932 v Dominikánské republice jako jediný syn ze 7 dětí. Proto do něj jeho otec vkládal velké naděje a rozhodně by ho nikdy nenapadlo, jakým směrem se jeho chlapec vydá… Oscarovi byly vloženy do vínku jednoznačně umělecké vlohy a odjakživa snil o tom, že se stane slavným malířem. Proto v 18 letech odjel do španělského Madridu, aby tu studiem na univerzitě uskutečnil svůj sen. Jako chudý student si začal přivydělávat ilustrováním módních časopisů, které v něm nakonec probudily jeho opravdový talent a cit pro módu.  

Po slibně rozjeté kariéře ve Španělsku strávil ještě 2 roky ve Francii. Tady tvořil mezi lety 1993–2002 tzv. haute couture (jedinečné ručně šité modely z těch nejluxusnějších látek) pro světoznámý módní dům Bailman. Tím se mimo jiné proslavil i jako první dominikánský návrhář tvořící pro přepychovou francouzskou značku. Později se už nadobro usadil v USA, kde se z něj díky jeho výtvorům stal brzy právoplatný občan. Přesto svých dominikánských kořenů se nevzdal a ponechal si i toto občanství.

Za svůj dlouhý a krásný život vytvořil mnoho kolekcí pro slavné módní ikony, jako byla Elizabeth Arden nebo Christian Dior, a jeho jedinečné návrhy oblékla nejedna manželka amerického prezidenta (Jacqueline Kennedyová, Nancy Reaganová, Hillary Clintonová), princezna (Diana z Walesu), politička nebo filmová hvězda (Penelope Cruz, Emma Watson). V jeho modelech se blýskly např. také všechny 4 kamarádky z kultovního seriálu Sex ve městě.

Svůj první parfém stvořil v roce 1997 s nijak překvapivým názvem „Oscar“, který se dodnes drží na předních příčkách prodejnosti. O 3 roky později ho následovala neméně oblíbená, tentokrát ale pánská vůně, Pour Lui. Slušet bude zejména starším ročníkům, kterým dodá jejich možná lehce oslabené charisma.

více

Upřesnit parametry

Filtrovat podle

Řadit podle

Řadit od:
Řadit od:
Máte vybráno 14 položek
  • Portfolio:
  • Parfémy 
  • Značka:
  • Oscar de la Renta X

Řadit od: